Odkryj

Sylwetka

Pierwsza oferowana w Polsce pełnowartościowa hybryda Forda została oparta o doskonale znany i ceniony model Mondeo. Na pierwszy rzut oka nie różni się od zwykłych wersji benzynowych i wysokoprężnych, ale chwila uwagi wystarczy by go rozpoznać. Napisy HYBRID, chromowane elementy wykończenia nadwozia odpowiadające wersji wyposażenia Titanium oraz charakterystyczne, 16-calowe obręcze kół z oponami o niskich oporach toczenia, to najbardziej widoczne wyróżniki. To, czego nie widać, to nieco inna odmiana nadwoziowa. Choć Mondeo Hybrid wygląda jak liftback, w rzeczywistości jest eleganckim sedanem, zatem jego tylna szyba nie unosi się do góry wraz z klapą bagażnika. Takie nadwozie oferowane jest tylko z hybrydą lub w luksusowej odmianie Vignale.

Wnętrze

Wnętrze, podobnie jak nadwozie różni się detalami. Przed kierowcą znajduje się inny zestaw multimedialnych wskaźników, składający się z dwóch ekranów komputera pokładowego i prędkościomierza umieszczonego pośrodku. Na tunelu środkowym zawsze pojawi się dźwignia wyboru trybu jazdy automatycznej skrzyni biegów, ponieważ Mondeo Hybrid dostępny jest tylko z przekładnią bezstopniową eCVT. Na niej umieszczono niewielki przycisk służący do włączania trybu jazdy po wzniesieniach, który umożliwia hamowanie silnikiem. Jest również program umożliwiający szybkie ładowanie akumulatorów.

Wykończenie kabiny odpowiada najwyższemu w Mondeo poziomowi Titanium, podobnie jak wyposażenie. Poza elementami takimi jak dwustrefowa klimatyzacja czy system multimedialny Ford SYNC 2 można zamówić m. in. adaptacyjne reflektory LED, skórzaną tapicerkę czy cały pakiet asystentów wspomagających kierowcę podczas jazdy.

Osiągi i ekonomia jazdy

Układ jezdny Forda Mondeo Hybrid został zestrojony odpowiednio do napędu, dzięki czemu uzyskano wyjątkowo pewne właściwości trakcyjne przy zachowaniu dużej dawki komfortu, w czym pomagają również specjalnie przygotowane do tej wersji koła i opony. Ford Mondeo Hybrid jest napędzany zespołem hybrydowym, składającym się z silnika benzynowego o pojemności 2,0 l oraz jednostki elektrycznej. Systemowo napęd osiąga 187 KM mocy oraz 173 Nm momentu obrotowego. Duża moc nadaje Mondeo Hybrid znakomite osiągi, natomiast połączenie hybrydowe odpowiada za niskie zużycie paliwa. Ford Mondeo Hybrid jest najbardziej wydajny w mieście, jednak potrafi być bardzo oszczędny także w trasie.Zobacz video test

Ford Mondeo Hybrid

Zobacz video test


Zostaw nam swoje dane

skontaktujemy się z Tobą i dopasujemy ofertę do Twoich potrzeb

lub
* Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe
Twoje dane będą bezpiecznie. Administratorem danych jest...
INFORMACJA
Podanie danych osobowych i wyrażenie zgód, o których mowa poniżej jest dobrowolne.
Osobie, której dane dotyczą, przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo do ich poprawiania.
Administratorem danych osobowych jest DF Grupa PGD Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa z siedzibą w Krakowie przy ul. Rzemieślniczej 26, 30-403 Kraków, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy dla Krakowa-Śródmieścia w Krakowie, Wydział XI Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000433795 (dalej jako DF GRUPA PGD).
Przez Spółki Powiązane rozumie się spółki powiązane z DF GRUPĄ PGD, których wspólnikiem, udziałowcem lub akcjonariuszem jest spółka HOLDING 1 Spółka Akcyjna Spółka komandytowa z siedzibą w Krakowie, ul. Rzemieślnicza 26, 30-403 Kraków, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy dla Krakowa-Śródmieścia w Krakowie, Wydział XI Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000491677 (dalej jako Spółki Powiązane).

Blog PGD Blog PGD Facebook Blog PGD Youtube
Czy chcesz być na bieżąco informowany o ofertach
specjalnych i wydarzeniach. Zapisz się aby otrzymywać newsletter.
Związek dealerów Rzetelna firma
Naprawa nadwozi PGD Flota PGD Części Express
Karta Ratownicza