Odkryj

Nadwozie

Nadwozie wersji RS wyróżnia się na tle innych Fordów Focusów. Wszystko to za sprawą sportowych dodatków. Każda część ma tu swoją funkcję odpowiadając za zmniejszenie oporów opływającego powietrza, poprawę przyczepności czy zintensyfikowanie chłodzenia elementów mechanicznych co pośrednio przekłada się również na podniesienie osiągów.

Technika i wyposażenie

Ford Focus RS został wyposażony w niezwykle innowacyjny układ napędowy. Moc trafia tu na obie osie, a przy tylnych kołach za jej transfer odpowiadają specjalnie wysterowane sprzęgła. Takie rozwiązanie zapewnia odpowiedni poziom przyczepności w każdych warunkach i pozwala czerpać nieograniczoną radość z jazdy. Znaczna część siły napędowej może być przenoszona na tylną oś, co w połączeniu ze specjalnym trybem do driftowania pozwala w łatwy i kontrolowany sposób utrzymywać auto w efektownym poślizgu nawet początkującemu kierowcy. Oprócz sportowych emocji na wyciągnięcie ręki, dodatkowym atutem Focusa RS jest bardzo bogate wyposażenie obejmujące między innymi sportowe fotele przygotowane specjalnie przez firmę Recaro.

Właściwości jezdne

Focus RS to prawdziwa sportowa maszyna dopuszczona do jazdy po drogach publicznych. Jest to zasługą m.in. mocnego silnika, napędu na wszystkie koła, doskonale zestrojonego zawieszenia i precyzyjnego układu kierowniczego. Dzięki dostępności kilku trybów jazdy Ford Focus RS jest w stanie zaadaptować się niemal do każdych warunków. To doskonałe i niezwykle przyjemne w użytkowaniu auto do jazdy na co dzień, ale gdy zajdzie taka potrzeba również bardzo szybkie i bezkompromisowe.

Osiągi i ekonomia

Zaawansowany technicznie silnik 2.3 EcoBoost generuje 350 KM mocy, co z wykorzystaniem systemu procedury startu pozwala przyspieszyć od 0 do 100 km/h w zaledwie 4,7 s. Prędkość maksymalna tej maszyny wynosi 266 km/h. Dopełnieniem fantastycznych osiągów jest rasowy dźwięk sportowego układu wydechowego.Zobacz video test

Ford Focus RS Mk3 

Zobacz video test


Zostaw nam swoje dane

skontaktujemy się z Tobą i dopasujemy ofertę do Twoich potrzeb

lub
* Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe
Twoje dane będą bezpiecznie. Administratorem danych jest...
INFORMACJA
Podanie danych osobowych i wyrażenie zgód, o których mowa poniżej jest dobrowolne.
Osobie, której dane dotyczą, przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo do ich poprawiania.
Administratorem danych osobowych jest DF Grupa PGD Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa z siedzibą w Krakowie przy ul. Rzemieślniczej 26, 30-403 Kraków, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy dla Krakowa-Śródmieścia w Krakowie, Wydział XI Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000433795 (dalej jako DF GRUPA PGD).
Przez Spółki Powiązane rozumie się spółki powiązane z DF GRUPĄ PGD, których wspólnikiem, udziałowcem lub akcjonariuszem jest spółka HOLDING 1 Spółka Akcyjna Spółka komandytowa z siedzibą w Krakowie, ul. Rzemieślnicza 26, 30-403 Kraków, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy dla Krakowa-Śródmieścia w Krakowie, Wydział XI Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000491677 (dalej jako Spółki Powiązane).

Blog PGD Blog PGD Facebook Blog PGD Youtube
Czy chcesz być na bieżąco informowany o ofertach
specjalnych i wydarzeniach. Zapisz się aby otrzymywać newsletter.
Związek dealerów Rzetelna firma
Naprawa nadwozi PGD Flota PGD Części Express
Karta Ratownicza